Sayfalar

20 Mart 2017 Pazartesi

SAPANCA

        

  Bir Sapanca bilinmezi ve sorulan sorular üzerine yeterli karem olmamasına rağmen yazıyorum bu yazıyı. Aslında çok uzak olmayan bir nokta İstanbullular için fakat gidince ne ile karşılaşılacağı belli değil yani en azından biz gidene kadar ne nerede diye baya düşündük😅 Piknik yapılacak kendin götür ye tarzı alanlar var mı? Hangi etkinlikler yapılabilir? Nerede fotoğraf çekilir? vs vs..
          Ana yolu bir tık sağına geçip bir köy ortamı içerisinde ilerliyorsunuz pek de güzel bir şey var ilerde havası yoktu açıkçası, canım hafta sonu sabahımız, uykum boşa gitti diye yakınmaya başlayacaktım ki rota solunuzda diyen bir ses.. Naturköy Sapanca ilk adresimizdi, internette  ki yorumlarda kahvaltısı için cezbedici yorumlar yazılmıştı hakkını da verdiğini düşünüyorum. Kapalı bir alan içerisinde kurulmuş doğal bir ortam küçük-büyük şelaleler, çeşitli hayvanlar, at binme ve zepline gibi etkinliklerle dolu bir ortam. Mart ayı için olağan görüntüsü hazır değil, verandalar içerisinde bir açık alan çözümü getirilmiş ama yinede kapalı bir alandasınız. Konaklama ortamı da gayet güzel..
         Göl kıyısına doğru yola çıktık on dakikalık bir mesafe var arada, kıyıda Maja kafe&restoranı ve Gusto kafe sıralanıyor. Maja restorasyonu, manzarası ve ortamıyla göz dolduruyor menüsü ve kahvaltısı fiyat olarak diğerlerine göre fazla ama mekan on numara. Tıka basa da dolu kahve için içeride ki alanlarda yer bulmak zor bahçesi tam olarak sezona merhaba dememiş😉 Bir yanında bulunan Gusto kafe de aynı manzaraya sahip mekanın biraz daha zenginleştirilmesi lazım bence ama kahve ve çay için ideal. Güzel kahve,sevdiğim ve neşeli fotoğraflar, bir hafta sonu daha ne kadar güzel olabilir ki.

2 yorum:

  1. I'm gone to inform my little brother, that he should also visit this blog on regular basis to obtain updated from most up-to-date reports. outlook email login

    YanıtlayınSil