Sayfalar

21 Ekim 2016 Cuma

DUR VE BAK

 

  Fotoğrafı özgürleştiren sergi logosuyla yola çıkan bu etkinlikten bahsetmek istiyorum.Bu etkinliği duymayan, görmeyen kalmamıştır artık diye düşünüyorum:) Bence gayet güzel bir durum bu çünkü İstanbul'a çok ama çok yakışıyor sokakların sanat kokması. Fotoğrafın günümüzde ki yeri şip şak ve her yerde, jenerasyon olarak 90'lılar bu konu da hala çekingen davranabiliyor, ne kadar bu işi yapmaya çalışsam da gençlerin bu konuda bizden daha rahat olduğunu görebiliyorum.
      Tabi ki bu sergi fotoğraf anlamında bambaşka bir pencere sunuyor sanat severlere .Hani anlamlı fotoğraflar vardır, buram buram yaşanmışlık kokar, bu sergi tam da öyle insana  zaman tüneli etkisi yaratıyor. Bunun en en önemli sebeplerinden biri de serginin yapıldığı alan. Zaten çok gitmek isteğim bir mekandı, açıkçası etkinliğe katılmamın ilk amacı bu mekanı görmekti, içerisin de ne olursa olsun gitmeliydim ki içeriği de bunu doldurur nitelikteydi.
      Adından da anlaşıldığı üzere saatlerce dur ve bak, saatlerce hikayeler kur fotoğraftaki insanları hisset, başka bir sergi derin anlamlar barındırıyor.Mekanı o kadar betimleyip adını söylememişim :D Ortaköy Yetimhanesi, efsane bir yer içeride mutluluktan uçup peri masallarında ki gibi hissedeceğiniz bir mekan değil tabi ki. Yurt ortamını bilen birisi olarak beni misliyle etkiledi iyi ki katıldım dediğim bir etkinlikti.
    Ekim kasım ayları boyunca çok güzel etkinlikler olacak takipte kalın birlikte sanata bulanalım. Bildiğiniz etkinlikler varsa ya da merak ettiğiniz yorum olarak bırakın. Fazla uzattım anlatmaya çalıştım fakat görülmesi lazım hala devam ediyor olması müjdesini vererek yazımı bitiriyorum.
  *31 Ekim tarihine kadar devam eden etkinliğin bir kaç noktada daha sergi alanı mevcut sitesinden ziyaret edip bilgi edinebilirsiniz.(http://www.fotoistanbul.org/)
  *Fotoğraflarım için @cekuubalum' teşekkürler
                                                                                                                                   Esen kalın..
Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme