Sayfalar

6 Haziran 2016 Pazartesi

KIRMIZI PAPUÇ


                             
                  Hadi çocukluğumuza dönelim, ne dersiniz?Dünyaya geldiğimiz andaki yalnızlığımıza..Kendimizi bilmeye başladığımız andaki yalnızlığımıza..Sonra çevremize eklenen oyun çocukluklarımıza .Akşam ezanına kadar sürme garantili koşturmalarımıza. Ben güzel bir çocukluk geçirdim, apartman dairelerine ya da avmlere tıkıştırılmış sanal dünyalarımız olmadı doyasıya toprak,hava ve kirlenmek vardı.AH O PAPUÇLAR..

                   

           Okula başladık mesela yıllarr alacak serüvene değil mi kaçımız kurtulduk o serüvenden :) Ben hala uğraşanlardanım. Arkadaşlarım oldu ilk evre diye adlandırıyorum ben onları çoğuyla ayrılırken o zaman şaka gibi gelen,çook zaman varmış gibi görünen yaşamlarda buluşmak üzere birbirimize söz verdik. İkinci evre lise,değişen bedenlerimiz,ses tonlarımız,düşünce hareketliliğimiz,dinlediğimiz müzikler :D hadi bir düşünün en ağır müzikleri eminim o dönemde dinlediniz sizde,sabahlamalar her şeyin size dönük olduğunu hayatınızın baş rolü olduğunuzu ve beyaz atlı prensinizi hatırlayın lütfen. Tebessümünüz hatta kahkahanız kulağımda. Neyse devam edelim tabi arkadaşlıklar dostluğa kavgalar düşmanlığa dönüşür bu evrelerde, her şey daha keskin ve daha yoğundur. En zor sınavınızı vereceğiniz 3/4/5 yıl sonunda anne babanızdan çok onlar tanır bilir sizi.Aynı ağlar,aynı güler,aynı giyinirsiniz..Ve yine şaka gibi gelen zamanlarda buluşmak üzere sözleşip ayrı ayrı yollara doğru yürürsünüz.Bu evre kalabalık arkadaşlıklarınızın ve renkli geçen hayatınızın en iyi olduğu zamandır genellikle.Ne güzeldir ki kopmazsınız da hala hayatınızda hep onlara yer vardır.Sonrasında kimilerimiz bir sonraki evreye hemen geçer ve es vermeden devam eder, kimilerimiz bir sonraki evreye geçme engelinde biraz oyalanır ve bu süre ona çook zor ve uzun gelir.AH O PAPUÇLAR..

           
          Üniversite evresi ve hazırsanız esas sizle tanışmaya başlayın.Büyüdünüz başka şehirlere gidip bir başınıza yaşayabilirsiniz. Ailesinin yanında geçirmiş olanlar bu evrede anlatacaklarım onlar adına değildir ben öyle bir hayat yaşamadım mevzunuza hakim değilim :( Ben daha çok benle kaldım siz beni bilmezsiniz zor çok çok zor oldu. Ama başardım şimdi bu yazının başında bunu gururla söyleyebiliyorum. En gerçek arkadaşlıklar bence bu dönemde oluyor çünkü siz artık kim olduğunuzu az çok çözmüş ne istediğinizi az çok biliyor,insanları az çok tanıyabiliyor oldunuz ve belli bir hedefte yol almaya başlamış,gerçek hayata en yakın son duraktasınız. Evlerde yurtlarda çeşitli insanlarla karşılaşıp kendinize en yakın olanlarla paranızı,ekmeğinizi gece yarılarınızı ve daha bir sürü şeyi paylaşacaksınız. Belki ileride aynı yerlerde çalışacak birlikte işler kuracak ve para kazanacaksınız ilerde :) Bu öğrencilik hayatınızın son evresin de yapmak istediğiniz karakterinize uygun her şeyi yapın gezin,görün okuyun bol bol okuyun, fırsatları değerlendirin işinize ve kariyerinize yarayacak nitelikler için çaba harcayın ve muhakkak bir hobi edinin :) AH O PAPUÇLAR..

          Devamı gelecek yazının!Esen kalın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme