Sayfalar

18 Mayıs 2016 Çarşamba

RENKLİ DUVAR


    Duvarlarımız var kaldıralım artık! 
    Ne zaman oluştu bu renkli/renksiz duvarlar? Yüksekliğini neler belirledi? Neden sığındık onların arkasına? Büyüyoruz değil mi kendimizin ve çevremizin farkına varmaya başlıyoruz, acı gerçeklerle yüzleşiyoruz. Kendi benliğimize aykırı gelen ama yüzleşmemiz gereken,kabul etmemiz gereken gerçekler. Maalesef şekilleniyoruz, yoğrula yoğrula bu gün ki şeklimizi tavrımızı alıyoruz,aldırıyorlar.
       Neden böyle bir yüzleşme konusu seçtim bilmiyorum aslında bu renkli duvara daha eğlenceli şeyler yazılmalıydı. Bilemiyorum :) Hayatta herkesin kendine ördüğü o duvarlar zaman sonra yine üzerine yıkılıyor onu gördüm. Ve duvarların ardında kalan asıl benliğimizle tanışınca bu kadar katılık neden diyor insan. Kimin için? Kiminin duvarları da hiç yıkılmaz o daha acı.
         Sizde zamanın ne olursa olsun su gibi akıp gittiğinin farkındasınızdır.Yani koca koca duvarlar örüp yalnızlık saltanatına çok da zaman harcamayın :) Kendinizi sevin ve değerinizi kimsenin gözündeki ile ölçümlemeyin,kimsenin size paha biçmesine müsaade etmeyin,sevdiğiniz sevmediğiniz kişiler olabilir olsun da hayatınız da herkese yer olmayacak, zaman herkesi hayatınızda ki yerine oturtacak ve öyle ilerleyeceksiniz. Hatırlayın lisede ki arkadaşlıklarınızı,orta okuldakileri asla ayrılmam dediğiniz çocukluk arkadaşlarınızı,ilk aşkınızı,kardeşinizi..
               Az ve öz insan her zaman en güzeli :) Umarım sevdiğiniz bir kaç dostunuz vardır ve duvarlarını çoktan yıkmışsınızdır :)
          Öneri kitap:Özgür Bacaksız--Deli çocuğun güncesi (deneme)
          Öneri şarkı:Ajda Pekkan--Kimler geldi hayatımdan kimler geçti
                      

Yazıyla iyi gider diye düşündüm, kitabı da içine dönmeyi sevenlere öneririm :) Bir sonra ki postta görüşmek üzere.Esen kalın..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme