Sayfalar

12 Nisan 2016 Salı

İLK POSTUM

      Uzun zamandır yapmak istediğim bir şeyi gerçekleştirmenin sevinci var üzerimde.Tabi kolay bir iş olmadığını da fark etmem :) Sevdiğim sayfaları incelerken en çok okuduğum şey kolay bir şey olmadığı sürekli online olup iyi bir şeyler çıkarmanın ve evet şu an onun da farkındayım ve mutluyum..      Şimdi bir hafta sonu kaçamağı yaptığımız hem sevdiğim arkadaşlarımızı ziyaret edip yeni yerler keşfedip  fotoğrafladığımız bir hafta sonundan kesitler sunuyor olacağım keyifli okumalar.    

      


     Bir güne sığdırmanız gerekiyorsa serin suların aktığı yeşilin en koyusundan en açığa bütün renklerini görebileceğiniz bir alan olan kaz dağlarına -Çanakkale- geldik.Burası tam bir kamp alanı, suya kulak verip tertemiz bir havayı soluma ve bol bol huzur toplama alanı diyebilirim.Sanırım temiz hava bakamından Türkiye'de sayılı yerler arasındaymış :) neyse coğrafi bilgiyi geçiyorum ama burası için kocaman bir gün ayırmanızı tavsiye ederim muhteşem ötesi bir yer..


         
    Biz yeterince oksijen depolayıp buradan ayrılmak zorunda kaldık, bir daha ki gelme planını yaparak tabi :) İstanbul'da ki adaları keşfetmiş biri olarak Bozcaada'ya hep gitmek istemiştim.

              
       Bol yeşil renk spektrumunu bırakıp denize vardık Geyikliden feribota binip adaya geçmeden önce sahilde romantik klipler çekip, deniz kabukları topladık :)

                           
      Sezonu olmadığı için adanın en sakin hallerinden birinde dolaşma fırsatı bulduk,yinede adanın sakinleri sizi karşılamaktan geri kalmıyor ve hatta size rehberlikte ediyor :)


                
      Duvar sanatına olan ilgim yaratıcılıkla buluşunca katlanıyor.Gezdiren arkadaşımın verdiği bilgiyi aktarıyorum, yazın yaprakların saçlarını oluşturduğu bu kadın adanın popülerlerin denmiş :) Fotoğraf çekilmeden olmaz.


            
    Sokaklar birbirinden renkli evlerin sadece içini değil dışını da yaşatıyorlar, bayıldım. Bu da sokaklardan zorla ilerleyip gitmenizi sağlıyor.
   


   Daha pek çok fotoğraf karesi var bunlar sadece buraya sığdırabildiklerim mutlaka gidin !

                                                                                   instagram @betilusyen 
      

  Ada da ulaşım için araba olmadan ulaşabildiğimiz kadarıyla gezip, kahvemizi içtikten sonra adadan ayrılıp İstanbul için yola çıktık.Güzel bir hafta sonu gezmesi idi umarım beğenir ve takipte kalırsınız :) İlk pos acemiliğimi göz ardı edin lütfen ;)


     

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme